Dachy remontowane oferta
» dowiedz się więcej

   

Membrana dachowa, membrany dachowe

Membrany dachowe to najnowocześniejsze rozwiązanie w budownictwie i wykończeniu dachów. Spełniają one funkcje ochronne nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, ale także przed pożarami.

Skuteczna membrana na dach powinna posiadać stosowne certyfikaty oraz oznaczenia. Są one nie tylko gwarancją trwałości produktu, ale także świadczą o jego znikomym wpływie na środowisko naturalne. Membrany dachowe są szczególnie rozpowszechnioną formą ochrony dachu w krajach skandynawskich. Panują tam bowiem trudniejsze warunki atmosferyczne, na dachach przez wiele miesięcy zalega śnieg, a w okresie jesiennym odnotowuje się wysoki poziom wilgotności powietrza i częste opady. Membrana zabezpiecza dach przed działaniem wilgoci.

Budynki z płaskimi dachami natomiast skorzystają z zalet jakie ma membrana, dach nie będzie narażony na promieniowanie słoneczne, a pomieszczenia pod dachem nie nagrzeje się tak szybko. W każdym klimacie więc jedyną efektywna ochroną dachu i poddasza będzie membrana dachowa. Cena uzależniona jest od metrażu oraz standardu membrany. Jest to inwestycja na lata, dlatego warto zaufać tylko sprawdzonej marce o długoletnim doświadczeniu.