Dachy remontowane oferta
» dowiedz się więcej

   

Dachy eksponowane, dach eksponowany, systemy zabezpieczeń dachów eksponowanych

Dach powinien stanowić nie tylko niezawodną ochronę przed wilgocią, ale również wspomagać system ocieplenia budynku. Szczególne zapotrzebowanie na specjalną ochronę posiadają dachy eksponowane. Wiele firm oraz producentów przygotowuje z myślą o nich tzw. systemy do dachów eksponowanych.

Dach taki jest narażony na warunki pogodowe, w tym przede wszystkim na zalegającą wodę oraz śnieg. Kluczowe więc są systemy zabezpieczenia dachów eksponowanych, które pozwalają na odpowiednie odprowadzanie wody, a także zapobieganie wnikaniu jej w głąb pokrycia dachowego. Najskuteczniejszą formą zabezpieczenia dachu eksponowanego jest montaż membrany dachowej o podwyższonej trwałości. Aby spełniała ona swoją rolę, warto zwrócić uwagę nie tylko na sam materiał, z którego jest wykonana, ale również na sposób jej zamontowania. Nie powinien on być powodem jakichkolwiek nieszczelności. Skandynawskie marki stosują swoje zaawansowane systemy montażu, które zapewniają bezpieczne i skuteczne użytkowanie membrany.

Dach eksponowany to również wyzwanie energetyczne. Ocieplenie go w odpowiedni sposób wymaga jednoczesnego planowania ochrony przed wilgocią.